PASYWNA HALA

Kamieniem milowym w rozwoju firmy Elwiz była budowa pierwszej polskiej pasywnej hali produkcyjnej w Świdnicy pod Zieloną Górą, zakończona w styczniu 2015 roku. Wsparcie naukowe nad inwestycją objął Dypl. Inż. Günter Schlagowski, twórca Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej.

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

W dwóch oddanych do użytku budynkach: hali produkcyjnej wyposażonej w park maszynowy na światowym poziomie oraz biurowcu będącym nową siedzibą firmy zastosowaliśmy wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych zapewniających niezwykle wysoką efektywność energetyczną, m.in.:

bardzo dobrze ocieploną powłokę budynku

najwyższej jakości okna pasywne (z serii Elwiz energio passiv® oraz ultra/aktiv®)

strefowy system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

system zacienienia zewnętrznego chroniący przed nadmiernym nasłonecznieniem od strony południowej w lecie

system niskotemperaturowego ogrzewania płaszczyznowego w postaci płyty grzewczo-chłodzącej, która umożliwia zapewnienie optymalnego komfortu w pomieszczeniu

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę pionierską realizację, ponosząc przy tym początkowe wyższe koszty inwestycyjne? Jako projekt wzorcowy hala ma stanowić nową jakość i wyznaczać trendy, a także burzyć mity związane z budownictwem pasywnym w Polsce. Udowadniamy, że właściwie zaprojektowany i wykonany budynek pasywny oznacza nie tylko najwyższy komfort, ale i realne korzyści dla inwestora – oszczędności energetyczne sięgające 80-95 proc. w porównaniu z tradycyjnymi budynkami realizowanymi obecnie w Polsce.

NOWA HALA

Nowa hala to nie tylko nowa siedziba firmy Elwiz i miejsce, gdzie produkowane są najnowocześniejsze na polskim rynku okna dla budynków pasywnych i niskoenergetycznych. To również centrum rozwoju i transferu wiedzy, w którym dzielimy się swoją pasją z innymi.