NAJWAŻNIEJSZE DATY

Firma Elwiz powstała w 2003 roku. Na początku zatrudniała zaledwie 10 osób, a możliwości produkcyjne nie przekraczały 50 okien dziennie. Od tamtej pory bardzo wiele się zmieniło. I zmiany te trwają nadal. W 2010 roku firma przekształciła się w spółkę akcyjną i zmieniła siedzibę przenosząc całą produkcję na własny teren przy ulicy Obwodowej 11, w Świdnicy.

Firma Elwiz nieustannie się rozwija, nie tylko zwiększając swoje moce produkcyjne, ale też – z roku na rok podwajając obroty. Wraz z rozwojem oferty produktowej przybywa również chronionych patentem innowacji.

Marzec 2003 – rozpoczęcie produkcji stolarki PVC

Firma z siedzibą w Płotach zatrudniała początkowo 10 osób. Nasza pierwsza hala miała powierzchnię około 500 m2, a biura 30 m2.

2008- firma liczy już 40 pracowników.

2008 – firma liczy już 40 pracowników i ciągle rośnie. Pojawiają się plany przeniesienia firmy do większej siedziby.

2010 – przekształcenie spółki w spółkę akcyjną

przekształcenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną oraz przeprowadzka z Płot do Świdnicy pod Zieloną Górą, do własnej hali produkcyjnej z pełnym zapleczem biurowo-magazynowym.

2010 – okno dla budownictwa pasywnego

rozpoczęcie prac nad oknem przeznaczonym dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

2011 – uzyskanie ochrony patentowej

uzyskanie ochrony patentowej na sposób produkcji profilu skrzydeł i ram dla okien i drzwi o zwiększonej termoizolacyjności.

2012 – decyzja o budowie hali pasywnej

decyzja o budowie w Świdnicy pierwszej polskiej pasywnej hali produkcyjnej.

2013 – certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt

jako pierwszy w Polsce producent okien PVC firma Elwiz otrzymała certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt (dla okna Elwiz energio passiv®).

2015 – hala pasywna oddana do użytku

oddanie do użytku hali pasywnej o powierzchni około 2 ha. Cały kompleks, w którym dzisiaj mieści się siedziba firmy Elwiz, składa się z dwóch hal: PVC i aluminium.

2015 – certyfikat zarządzania jakością

uzyskanie certyfikatu wdrożenia i stosowania systemu zarządzania jakością w zakresie produkcji okien energooszczędnych i pasywnych zgodnie z normą ISO 9001:2008.

2016 – rozwój firmy i wzrost możliwości produkcyjnych

obecnie firmę Elwiz współtworzy podnad 10-krotnie większa załoga. Również nasze dzienne możliwości produkcyjne wzrosły o 1000%